V kolika letech se začít učit cizí jazyky? - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<
0 bodů
128 zobrazení
v kategorii Společnost Rýpoarová Lenka

Kdy by s tím mělo dítě začít? V kolika letech?

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

9 reakce

+3 bodů
Pokročilý (1.2k bodů)

To je otázka! Moje vnučka začala ve školce a pak začínala snad 4x. Stále stejnými slovíčky. Problém je v tom, že nikdy nic nenavazuje. Ze školky jde do školy a znovu začíná. Takže nezáleží na věku, ale záleží na tom, bude-li mít dítě zajištěné pokračování. Když se mluví doma i jiným jazykem, je to to nejlepší, jak se dítě rychle naučí a nejen naučí, ale i používá. Když není návaznost, je to nesmysl.


Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38


0 bodů
Domácí (4.3k bodů)

čím dříve tím lépe. Je třeba jen zvolit vhodnou formu. Kolem tří let dítěte, pokud se bude pohybovat v cizojazyčném prostředí tak se naučí velice rychle dvě řeči bez problémů a bez nežádoucího přízvuku.

0 bodů
Registrovaný (24 bodů)
Já sama se učím už od 4 let.
Myslím si, že by bylo dobré, aby dítě
dostatečně ovládalo jazyk už kolem 15let.
Pokud se mluví o angličtině tak je jasné, že by mladý člověk anglicky něco říct měl umět, protože jinak se tady už pomalu ani nemluví.
Z mích zkušeností je velice potřebné znát alespoň jeden cizí jazyk :)
I tan člověk má potom krásný pocit co se dokázal naučit :)
0 bodů
Registrovaný (198 bodů)
pokud rodiče umí jiné jazyky na slušné úrovni, je vhodné na dítě od narození (od doby kdy vnímá jazyk) mluvit všemi jazyky, gramatiku a jiné detaily si pak už dítě ve vyšším věku doladí samo. Mám přítelkyni jejíž rodiče umí každý jeden cizí jazyk, velice dobře se umí dorozumět třemi jazyky + má základy dalších dvou ze školy.

Pro děti (při jejich rychlosti vstřebávání informací) je dobré aby se pohybovaly v cizojazyčném prostředí, minimálně je to vhodnější než si s tříletým dítětem povinně sedat k nějakému učení což například při dítěti s ADHD je dost nemožné.
0 bodů
Registrovaný (84 bodů)
Čím dřív, tím líp.. mám sestru ve Švýcarsku a od malička má německou chůvu. Jsou mu 3 a s ní se baví německy s matkou česky. Takže si myslím že úplně od malička je to nejmíň bolestivé např. právě formou té chůvy.. :-)
dynka❤️
0 bodů
Registrovaný (56 bodů)
Nejlépe čím dříve,tím lépe,v mládí se to učí nejlépe. Ale také záleží,jestli an to dítě má.
0 bodů
Registrovaný (52 bodů)
Čím dřív, tím líp. Ideální je to v dvojjazyčných rodinách. Pokud dítě ale chcete naučit úplně cizí jazyk, tak existují školky a jazykové kurzy pro úplná mrňata, ale nevím jak to v nich funguje, asi je vždycky lepší, když ten jazyk alespoň jeden z rodičů ovládá, aby mělo přehled, jak na tom dítě je...
0 bodů
Host (4 bodů)
Čím dříve tím lépe, ideální je začít s výukou už ve školce, ale poté zajistit návaznost, protože při nástupu do školy se začíná zase od nuly pro ty kdo to ještě neumí a ostatní to jen brzdí. Sláva školskému systému
0 bodů
Registrovaný (161 bodů)
taky zastávám názor že čím dříve tím lépe, důležité ale je brát ohled na konkrétní dítě, každý je na tom přece jen trochu jinak, někomu jde lépe matematika, fyzika a někomu zase jazyky.

Dobré asi je začít s tím už ve školce jak tu je zmiňováno, například nějakou formou kroužku, zkrátka aby to dítě bavilo a nevypěstovalo si nechuť k učení už v nízkém věku.Ale doopravdy efektivní učení začne asi až ve škole kde jsou motivací dobré známky.

A postupem času se stejně děti setkávají s angličtinou či jinými jazyk víc a víc. V televizi, v rádiu, v hrách, na internetu. Takže začnou ten jazyk vnímat tak nějak přirozeně a neučí se jen ve škole ale i ve volném čase.


Související témata

0 bodů
2 odpovědí 20 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 40 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 114 zobrazení
+3 bodů
5 odpovědí 254 zobrazení
v kategorii Kutilství, návody Jáchym14
0 bodů
1 reakce 282 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 70 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 78 zobrazení
0 bodů
8 odpovědí 343 zobrazení
v kategorii Sport, volný čas Lacík Registrovaný (264 bodů)
0 bodů
9 odpovědí 257 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 634 zobrazení


Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě
11.4k otázek

29.4k odpovědí

12.5k komentářů

1.2k reg. uživatelů
...