Vyplatí se pěstování zeleniny na zahrádce? - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<
0 bodů
379 zobrazení
v kategorii Rostliny, zahrada Katka Mátlová

Mám u baráku záhon a napadlo mě něco zasadit. Vyjde pěstování levněji? Nebo se s tím člověk dělá a ve výsledku to vyjde stejně jako když si to koupí?

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

12 reakce

+2 bodů
Registrovaný (402 bodů)

Záleží, jak velký ten záhon máte. Oplatí se zasadit česnek. Před zimou ho zasadíte, na jaře jednou plytce okopete a pak už jen občas ručně vytrháte větší plevel. V době sucha v květnu dobře zalijete a pak podle odrůdy v termínu vyryjete.

Můžete si vypěstovat 2 sklizně kopru, nebo špenátu, ale je třeba zalévat. Nebo vysadit rajčata a ve volném prostoru zasadit kopr a na okraj záhonu špenát. Obojí se při sklizni vytrhává, takže rajčatům to neublíží. V rohu záhonu můžete mít trvale i libeček, nebo meduňku.

Já do záhonu s vysazenými rajčaty po okrajích vysadím předpěstované okurky nakladačky a až jich už mám dost na zavaření, tak rostliny vytrhám. Vysazuji tam i naťovou petrželku a celer.

Cibule se sadit moc neoplatí, mrkev také ne.


Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38


+2 bodů
Registrovaný (35 bodů)

Jeden záhon (pokud není velký) je opravdu málo.Ale i tak se dá něco vypěstovat.Přidám pár nápadů k tomu,co poradili ostatní.Jeden řádek branbor,po vykopání můžete nasadit další,které ještě vyrostou.Hrášek je možno naset až třikrát za sezonu.Cibule je nejlepší zimní,sází se na podzim stejně jako česnek.V březnu zelená nať,dřív se sklízí.Pár gigantů (velké kedlubny).Šťavnatější,nedrevnatí jako ty malé,navíc je z nich výborné zelí.Kořenová zelenina se moc nevyplatí.Jeden až dva kratičké řádky semínek mrkve smíchamých s ředkvičkami se uplatní.Ředkvičky vyrostou první,mrkev se potom nemusí protrhávat.

Jestli se pětování vyplatí?Čas a práce se nesmí počítat,přísadu je možné vypěstovat doma.Sebekvalitnější koupené rajče či paprika se chutí a vůní domácím nevyrvná.

+1 bodů
Registrovaný (68 bodů)
Upraveno

Na tom jednom záhonu se oplatí jenom něco rychle rostoucího na okamžitou spotřebu. Ředkvičky, salát, hrášek, pár mrkví a petržel na nať.
Pokud Vám to nesežerou slimáci nebo okolojdoucí.
A cibule, kořenová zelenina, zelí, kapusta a další z tak malé plochy není na uskladnění, stejně byste dokupovali.

Vlastní chutná úplně jinak! A ještě lépe sousedovo.

Pokud koupíte kvalitnější zeminu, hnojiva, postřiky, semena a pod, spočítáte náklady na vodu, práci, ohnutá záda a další radosti, tak je výhodnější si vybírat a kupovat stále čerstvé kvalitní plody práce jiných. Jen ten pocit vlastního bude chybět.

0 bodů
magorvkleci

počítám, že jediné, co vyjde výrazně levněji, je špenát a česnek
možná květák, ale ten málokdy vyjde
a pak samozřejmě bylinky, ale na ty nemusí být záhon

0 bodů
Registrovaný (158 bodů)

Na zahrádce se to určitě vyplatí. Na jednom záhoně před barákem zase ne. Mám také baráček a zahrádku k tomu. Ale ne jeden záhon PŘED barákem. A čí je to pozemek? Ten záhon před barákem? Před barák si většinou lidé sází květiny, aby to bylo nějak hezké a upravené. Vede tam chodník, a je tam malinké místo od baráku k baráku, nebo jak to tam máte? Tato otázka je dost těžká na dobrou radu. Pokud máte kousek půdy před barákem, kudy chodí cizí lidé, dejte si tam kytky, nebo petržel. Když si tam vysadíte třeba rajčata a budou kolem chodit cizí lidé, tak to nemá smysl. Sklidí to oni, ne Vy.

0 bodů
Registrovaný (532 bodů)
Záleží na tom jestli točlověka baví.Já vysazuji třetím rokem a je to fájn pocit když si můžete uthnout něco co si sami vypěstujeme.
0 bodů
Host (10 bodů)
Pokud Ti to vyroste je to vždy lepší. Máš z toho práci, radost a taky máš z čeho vařit.
0 bodů
Host (3 bodů)
Cena v obchodě - cena sazeniček - cena vody = to, co na tom vyděláte.

Záleží, kolik času jste ochotná obětovat.
0 bodů
Host (2 bodů)
V dnešní době ,člověk vidí jak se pěstují okurky ,rajčata,papriky atd. Z mé vlastní zkušenosti vím ,že mi stačí dva malé skleníky a během léta mám o zeleninu postaráno. Samozřejmě záleží na Vás co by jste chtěli pěstovat. Málo práce dají jahody , kanadské borůvky rybíz. I když ty nepatří na záhonek . Nevyplatí se sázet brambory , ale vyplatí se sázet česnek a cibule.
0 bodů
Host (4 bodů)
Jak už tu někdo psal tak tam bude, asi nejlepší zasadit obyčejný česnek se kterým nejsou skoro žádné potíže. Jinak nejlepší je najít si plácek nejlépe u vody a tam si připravit plochu pro malý skleník, který úplně stačí pro rajčata, okurky, saláty, a spoustu dalšího, ale tomu to se musíte pravidelně věnovat a to když překousnete a dáte tomu nějaký čas tak určitě litovat nebudete.
0 bodů
Registrovaný (25 bodů)
Z vlastní zkušenosti vím, že se pěstování zeleniny rozhodně vyplatí. Záleží ovšem na velikosti záhonů atd. Sami žádnou zeleninu přes léto nekupujeme a dokážeme vytvořit zásoby i na zimu. Pěstujeme zeleninu od cukety, brokolice, kedlubny, okurky, rajčata papriky, česnek, cibuli, přes celer, kořenovou petržel, porek, mrkev, ředkvičky atd... Nic se nevyrovná chuti doma vypěstované zeleniny. Kdo pěstuje, ten mi dá zapravdu..
0 bodů
Registrovaný (261 bodů)
Určitě domácí pěstování je výhodný...ale i pro zdravý;) než kupovaný v obchodě


Související témata

0 bodů
1 reakce 71 zobrazení
+1 bodů
2 odpovědí 118 zobrazení
0 bodů
1 reakce 84 zobrazení
0 bodů
1 reakce 201 zobrazení
v kategorii Rostliny, zahrada Slávka Registrovaný (598 bodů)
0 bodů
2 odpovědí 830 zobrazení
0 bodů
1 reakce 260 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 719 zobrazení
+2 bodů
3 odpovědí 446 zobrazení
+2 bodů
3 odpovědí 208 zobrazení
0 bodů
1 reakce 182 zobrazení


Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě
11.4k otázek

29.4k odpovědí

12.5k komentářů

1.2k reg. uživatelů
...