Jak připravit zahrádku na zimu? - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<
0 bodů
177 zobrazení
v kategorii Rostliny, zahrada Pokročilý (1.1k bodů)

Letos jsem se rozhodla, že se polepším v zahrad-ničení :) a taky jsem do zahrádky docela dost investovala. Mám tam túje, trvalky, růže a pár keříků. Mám něco pohnojit, něco ostříhat, něco přikrýt? Děkuji za rady :)

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

4 reakce

+1 bodů
Pokročilý (1.2k bodů)

Přikrývá se chvojím proti vysušení a větru na holomrazu. Kdo ví, jaká bude zima. Jestli bude sníh a kolik ho bude, aby nepolámal. Ani doma, když jsem byla u rodičů, ani pak na svých zahrádkách jsem nijak zvlášť nedělala opatření. Jen jsem svázala chvojky, protože jsem je měla širší jak vyšší. A před mrazem jsem je všechny hodně zalila. Až na jaře jsem stříhala a hnojila. (wasntme) Táta stromkové růže ohnul a přikryl chvojím. Pak zjistil, že je to nesmysl a už to nedělal. Akorát vždycky obrátil šnytlík kořenama nahoru. A na jaře ho vrátil kořenama dolů. Šnytlíku se to velice líbilo. Přišel na to náhodou, když ho bylo hodně a on ho na podzim zaryl. Na jaře byl jako nový a rostl mnohem rychleji, než ty neobrácené.


Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38


0 bodů

Záleží hlavně na tom kde zahrádku máte, a jaké druhy trvalek pěstujete. Třeba v teplovody podehřátých městech se před zimou nemusí zakrývat nic. Jinak rozhodně nic nezkazíte když skalničky překryjete chvojím, vysoké ozdobné trávy svážete aby do středu nešlo vlhko, keříkovým trvalkám přihrnete ke kmínku zem nebo rašelinu. Thůje přežijí všechno. Na zimu rozhodně nic nehnojit a keře můžete ostříhat dle vlastních představ. Růže po odkvětu sestřihnout a jestli máte stálozelené keře jako je třeba Rhododendron nebo Cesmína je potřeba občas zalít a to až do mrazů.
Přeji ať vám všechno dobře roste. :-)

0 bodů

Jestli chceš mít zahrádku krásnou už od časného jara, je čas sázet cibuloviny. První kvete Čemeřice (často už od prosince a mráz jí vůbec nevadí) po ní Sněženky, pak Krokusy, Tulipány, Narcisy, Modřence. Potom rozkvetou skalničky, jsou to celé koberce květů. Moje zahrádka je celá jen z trvalek a kvete postupně celý rok. Teď mi ještě kvetou Hortenzie a venkovní Ibišky, taky vysoké Rozchodníky. Na ten plot mezi Thuje bych si dala některou z kvetoucích popínavých rostlin. Co se zasadí ještě na podzim už další jaro kvete.

0 bodů
anonym

Kéž bych už měl tu vysněnou mini zahrádku před okny, ale musím ještě čekat, až se majitelka rozhodne mi zahrádku předat! Bezúplatně.Související témata

0 bodů
1 reakce 64 zobrazení
0 bodů
1 reakce 197 zobrazení
v kategorii Rostliny, zahrada Slávka Registrovaný (598 bodů)
0 bodů
4 odpovědí 2.2k zobrazení
v kategorii Rostliny, zahrada mama Pokročilý (1.2k bodů)
0 bodů
5 odpovědí 107 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 200 zobrazení
v kategorii Rostliny, zahrada Rousek Jílek
0 bodů
1 reakce 31 zobrazení
+3 bodů
3 odpovědí 355 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 720 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 469 zobrazení
+2 bodů
3 odpovědí 565 zobrazení


Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě
11.3k otázek

29.3k odpovědí

12.4k komentářů

1.1k reg. uživatelů
...