Zdravím, jsem teď na střední a po ní byla v plánu vysoká škola, ale jak plyne čas začínám přemýšlet o nějakém učilišti, co si myslíte vy? - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<
+3 bodů
313 zobrazení

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

6 reakce

+1 bodů
Registrovaný (769 bodů)
Těžko říct. Dotaz jsi sice položil, ale velmi obecný. Nevíme jak ti jde škola, zda je po absolvování školy pro tebe přijatelné pracovat v oboru. A naopak, pokud zvolíš učiliště, bude se ti chtít pracovat v oboru a jsi v tom oboru tak dobrý, že budeš mít šanci na lepší život než s VŠ ?

Já osobně VŠ nemám, ačkoli jsem ji studoval. Odešel jsem protože mě to zhnusil marxismus leninismus, což byl za bolševíka velmi důležitý předmět. Nedokázal jsem překonat, že se musím učit něco, co je zločinecké a nemorální. Někdy mě mrzelo, že VŠ nemám, ale dokázal jsem se uplatnit jinak a pravděpodobně bych se s VŠ vzděláním a prací v oboru který jsem studoval nikdy neměl tak, jako se mám.

POkud se týče studia jazyků, pak se snaž co ti síly budou stačit. S češtinou "díru do světa" neuděláš. Jazyky jsou dnes důležitější než VŠ vzdělání (alespoň podle mě).

Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38


+1 bodů
Registrovaný (74 bodů)
Souhlasím, že dotaz je až moc obecný. Ale zase na druhou stranu chápu pochyby. Jednoduše je třeba se zamyslet nad tím, co tě vlastně baví a co by jsi chtěl v životě dělat. Pokud tě baví auta, buď automechanikem, pokud tě baví vaření, buď vynikajícím kuchařem nebo cukrářem. Pro život je důležité, aby se věci dělali s vášní a chutí. Pak je všechno mnohem jednodušší!!!
+1 bodů
Host (8 bodů)
No myslím že je lepší v dnešní době mít třeba 2-3 klidně i více učilišť a vědět a znát od každého něco než vystudovat jen jeden obor který si člověk rozšiřuje .. v dnešní době vidíš plno lidí co mají VŠ že jsou bez práce díky jejich slavným tabulkám co mají ohledně výplat .. nemohou jen tak někde dělat ... sestřenka to měla podobný dělala pedagogickou na Karlově univerzitě má bakalář, Ing apod... a měla veliký problém sehnat práci .. ve dvou školách jí řekli že ji vzít nemohou z důvodu že by jí klidně mohli přenechat židli ředitele ... člověk s VŠ má tabulky a platově se pod ně dostat nemá .. takže myslím jak už jsem psala že v dnešní době VŠ není tak důležitá ;-)
0 bodů
Registrovaný (532 bodů)
To je tezko odpovedet,ale pokud mate na stredni vynikajici vysledky byla by to velka skoda.Otazka ,ale je proc otom uvazujete.
0 bodů
Registrovaný (598 bodů)
Tak říká se řemeslo má zlaté dno, jen co je pravda pokud jsi objevila, co tě baví a máš maturitu - ta se neztratí.
0 bodů
Registrovaný (52 bodů)
Záleží nejspíše na tom, čím by ses dál chtěl(a) zabývat a teprve podle toho vybírat další studium ;)

Ale je taky klidně možné studovat VŠ kombinovaně (tzn. škola jednou týdně) a u toho studovat i nějaký účňák, ale asi by bylo nejlepší se nejdříve domluvit s vedením školy, zda-li by ti tu pravidelnou absenci ve škole povolili... nebo i ten učňák studovat dálkově.

Ale jak říkám, vybírej podle oboru, kterému se chceš věnovat.


Související témata

0 bodů
1 reakce 109 zobrazení
0 bodů
9 odpovědí 118 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 250 zobrazení
0 bodů
1 reakce 86 zobrazení
+3 bodů
10 odpovědí 396 zobrazení


Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě
11.5k otázek

29.5k odpovědí

12.5k komentářů

1.4k reg. uživatelů
...