Dobrý den, je mi 17 let a rodiče mi "vzali" stavební spoření. - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<




+2 bodů
259 zobrazení
v kategorii Právo a zákony anonym
Dobrý den, je mi 17 let a rodiče mi "vzali" stavební spoření.Potřebují peníze na nový dům, který koupili, ale proč si to ho tedy koupili, když na něj nemají peníze? Nic mi neřekli, ani se mě nezeptali. Jen jsem viděla papír na stole o povolení zrušení stavebního spoření. Jelikož mi je za několik měsíců 18 a s tímto spořením jsem počítala, tak pro mě nastanou komplikace, co se týče pronájmu (půjdu na vysokou do jiného města). Můžu proti tomuto ještě nějak zasáhnout? Tvrdí mi,že to mám na nábytek do svého nového pokoje, ale tam budu stejně jen pár měsíců. Ty peníze bych já osobně využila lépe. Docela mě to od nich mrzí..

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

5 reakce

0 bodů
Registrovaný (270 bodů)
já se ptám kdo na to spoření ukládal peníze vy a nebo rodiče?

asi rodiče že ? jestli ano tak si dovolim tvrdit že nejde o vaše peníze
Registrovaný (771 bodů)
Naprostý souhlas. Stavební spoření je prioritně určené k pořízení, opravě či jiné činnosti spojené s bydlením. To se také stalo. Bude Vám 18, jak píšete a tedy budete plnoletá a nic vám nebrání v opuštění tohoto rodiči pořízeného bydlení a postavení se na vlastní nohy. S penězi jste asi počítala po nějaké podivné úvaze, skutečně nejde o vaše peníze. Bohužel mnoho stejně mladých si myslí, "že má nárok", "musí dostat" a podobně. Nee. Nemá nárok, pokud není majitelem.
magorvkleci
Upraveno

stát na budoucí bydlení přispívá osobě, na niž je stavební spoření vedeno

nezletilý nedokáže svému zákonnému zástupci zabránit v účelovém založení stavebního spoření na svou osobu a tomu, aby si zástupce později přisvojil zhodnocenou částku včetně státního příspěvku

pozn.: u jiného dotazu se tady místo odpovědi nezaměstnaný tazatel dočkal osočení z krádeže a podvodu: tohle je podobné jednání

ale ať na to máte názor jaký chcete, podle NOZ 89/2012 Sb. § 898 musí s použitím prostředků nezletilého souhlasit soud ... u stavebního spoření se věc má sice tak, že každá spořitelna to řeší jinak a od jindy --- obecně se ale dá shrnout, že od začátku letošního roku u všech stavebních spořitelen platí, že při částce přes 5000 Kč je k výpovědi stavebního spoření nezletilého nutný souhlas soudu

Dasvab02
Na účet samozřejmě ukládali peníze rodiče. Jak asi? No každopádně jak je to jednou na jiném účtu než na účtu rodičů tak to patří tomu dotyčnému! Takže ne, ty peníze už rodičů nebyly! Ehm ano... Tak to prostě ve světe je!

Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38


0 bodů
Registrovaný (532 bodů)
Pokud na ucet vkladali penize rodice mohli je vybrat bohuzel pro tebe.
0 bodů
marek
Spořili je rodiče ze svého -jsou tedy vlastně jejich, nebuď hamižná
0 bodů
Dasvab02
Udělat to moji rodiče tak bych je tak absolutně seřval že by se nevzpamatovali okamžitě bych šel na nějaký brigády a do pronájmu!
Registrovaný (270 bodů)

bejt muj syn a zařvat na mě tak bych tě seřezal jak toulavýho psa devil

0 bodů
jan
jestliže jsi si je naspořila tak se ti ani nedivím.


Související témata

+1 bodů
5 odpovědí 137 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 42 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 118 zobrazení






Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě




11.2k otázek

29.2k odpovědí

12.4k komentářů

901 reg. uživatelů




...