Překladatel, tlumočník - střední škola - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<
0 bodů
250 zobrazení
v kategorii Škola, příklady Anička

Dobrý den, hledám si střední školu, chtěla bych dělat překladatele nebo tlumočníka, ale nevím na jakou střední školu se mám přihlásit. Víte o nějaké škole s tímto oborem, popřípadě na jakou školu bych měla jít abych mohla dělat toto povolání?

(Nejlépe Brno-město, Brno-venkov)

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

6 reakce

0 bodů
Registrovaný (198 bodů)
 
Nejlepší reakce
O školách v Brně nevím, ale co vím jistě že s gymplem na trhu práce moc nepochodíte pokud neuvažujete o dalším studiu.

Dá se pak udělat nástavba v jazykovce - mělo by to fungovat jako na vš - to znamená že budete mít statut studenta a vše kolem.

A nebo pozeptat v okolí, ono i každý gympl je jiný, jeden vám dá možnost studia jen dvou jazyků a jiný má semináře i pro další.

Chce to také vykoumat zdali mají alespoň k jednomu jazyku rodilého mluvčího - my měli na gymplu skvělího černocha, i když uměl česky na nás mluvil jen anglicky a to i když věděl že mu *** rozumíme.

Ona ta jazyková nástavba se dá udělat asi po čemkoliv, stačí si vybrat dobrou školu, třeba obor podobný tomu co se vám líbí a jazyky pak dolazovat při studiu a po něm na jazykovce.

PS: na internetu je mnoho katalogů se školama, nebylo by špatné to prohledat ve vašem okolí ať víte jaký máte výběr. Třeba narazíte na školu která bude tlumočení blízko.

Odpověd je dost obecná tak snad alespoň něco pomohlo.

Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38


0 bodů
Domácí (4.3k bodů)
Tak taková škola přímo neni. Musíš se hlavně naučit jazyky a zřejmě by bylo vhodné gymnasium.
0 bodů
Host (8 bodů)
upřímně si nemyslím, že střední škola je rozhodující. osobně bych se zkusila zaměřit na cestovní ruch, jazykové školy či lycea nebo gympl, který je ale podmíněný dalším studiem jinak je k ničemu- řekla bych, že je hlavně důležité složit maturitní zkoušku, nejlépe asi zaměřenou na jazyky. na střední škole si studenti většinou mohou i vybrat, zda chtějí dobrovolně maturovat z dalšího jazyka (u nás na OA byla možnost studovat ještě španělštinu, ruštinu a francouzštinu)). Ovšem ani tak nezískáš dost zkušeností, abys hned po škole mohla jít vykonávat tuhle práci. Určitě dobrou volbou je potom pokračovat když ne přímo na VŠ tak třeba na pomaturitním studiu.Existují jednoletá poměrně intenzivní studia hlavně tedy angličtiny, kde po jeho ukončení máš šanci složit nějakou zkoušku. Existuje více druhů těchto zkoušek, ale pravděpodobně mezinárodně nejuznávanější  zkouška je FCE-First Certificate in English. Díky tomuto certfikátu už lze získat i nějakou práci.
0 bodů
Registrovaný (598 bodů)
gymnázium, obchodní akademie s rozšířenou výukou jazyků a právem organizovat státní jazykovou zkoušku, cestovní ruch
0 bodů
Registrovaný (52 bodů)
Nejsem si jistá, jestli existuje střední škola zaměřená na překlad, takže ti doporučím akorát gymnázium, nejlépe s rozšířenou výukou jazyků. Pak určitě není na škodu se vzdělávat i mimo školu - najít si nějaký kurz, udělat si certifikát. Co se týče pak VŠ, nevím jak v Brně, ale minimálně v Olomouci na UPOL překladatelství a tlumočnictví je.

Ale je to pouze Bc. studium. Kamarádka to studovala jeden rok a teď odchází na normální AJ a aj literaturu (plus další jazyk, ten samý obor) a bude z ní nakonec učitelka (Bc. stiduim, i Mgr.). Překladat můžeš myslím i bez překladatelské školy, ale nemůžeš vyučovat, chtěli by pedagogické minimum, takže to učitelské studium se vyplatí.
0 bodů
Gietemová

Bakteriodeformačna mutácia je už v nazve zrejme to že je to teoria spajania na podobu Mileeny alebo DnA genetickej Mileeny ktora by vysvetlovala aj podobú s Tammatuyug humanoidom.  S nazvom zo 14 storočia ktorí je pôvodní už 1400r a to je nazou Tarkatan.  A totok sú všetkí obrazky ktoré majú podobností s Mileenou pokím som naišiel jedén ktorí má všetkí jej daností.  No a poukazujé na tú teoriu spajania teoria spajania sa dá využivať aj ramci DnA vyrusov ochorení aj na upresnovanie samotnej rasi Tarkatan - hadí ľudia.   Tammatuyug humanoidom je asi pôvodna Tarkatanská rasa ktorej historia zasahuje aj do Egypta k Mileene Pagič ktorej smrt zakazalá sutaže o brutalnej richlostí a Egypt bol 1. kde bojove umenie temneho draka bolo zakazané.   A jej troj zupce majú ako dedisto hrdinky Mileeny z TBA teamu no na jej podnet aj čina Japonsko zakazala brutalné bojové mumenia na stíl MK9 reall.  Ked niekdo použiva bojove umenie temneho draka alebo ine z MK9 te to trestne a znestievanie veľkej Tarkatanky Mileeny Pagič ktorá je do teraz v TBA teame uznavaná ako Gietemovci.Související témata

0 bodů
1 reakce 109 zobrazení
0 bodů
1 reakce 86 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 79 zobrazení
+2 bodů
2 odpovědí 106 zobrazení
+1 bodů
3 odpovědí 490 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 75 zobrazení
0 bodů
7 odpovědí 71 zobrazení
0 bodů
9 odpovědí 118 zobrazení


Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě
11.5k otázek

29.5k odpovědí

12.5k komentářů

1.4k reg. uživatelů
...