Kam na VŠ? - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<
0 bodů
120 zobrazení
v kategorii Škola, příklady Jana
Ahoj, právě řeším výběr VŠ a jsem přijatá na 2 zcela odlišné obory, přesto se nemohu rozhodnout, co by mě více bavilo, a tak hledám co nejvíce názorů a pohledů na věc.

První možností je MUNI FSS - mediální studia a žurnalistika v kombinaci s bezpečnostními a strategickými studii. Jsem z Liberce, takže Brno je pro mě trochu z ruky, nechci ale výběr školy zakládat na vzdálenosti. Předpokládám, že žurnalistika by mě bavila, mám ale strach z bezpečnostních studií, jelikož přestože mi obor přijde velmi zajímavý, můj mezinárodně-politický přehled je chabý a studium by pro mě nejspíš bylo hodně obtížné.

Druhou možností je VŠE FPH - podniková ekonomika a management. Praha je pro mě dostupnější město, ale o VŠE kolují všelijaké zvěsti a posměšky, i když stále pořádně nevím proč. Studium by mě mohlo bavit, ale trochu mě děsí, že na zkoušku je pouze 1 pokus.

Někteří říkají, že se studiem sociálních věd nenajdu uplatnění, jiní zase tvrdí, že ho nenajdu s ekonomkou, na kterou chodí každý druhý. Máte někdo zkušenosti s jedním z oborů, škol, fakult? Jaké město myslíte, že je lepší pro studentský život? Samozřejmě se nakonec budu muset rozhodnout sama, ale byla bych moc vděčná za každý postřeh a názor, který by mi mohl pomoci v rozhodování.

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

4 reakce

0 bodů
Registrovaný (49 bodů)
Já bych volila ekonomku, s tou se neztratíš, nebudeš mít problém najít zaměstnání.

Ale ptej se sama sebe, jaké máš představy o povolání a jestli na to máš povahu a schopnosti.

Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38


0 bodů
Registrovaný (128 bodů)
Vyber si ten obor, který tě láká víc. Nikdo neříká, že tím pak budeš muset živit. Třeba ve výsledku  budeš dělat něco úplně jiného. Na žurnalistice si víc rozšíříš obory, na VŠE tě naučí podnikat. Záleží na to, co tě láká víc.
0 bodů
Registrovaný (52 bodů)
Já nevím, podle mě nemusíš žurnalistiku studovat, abys pak třeba psala do nějakých novin... a ekonomiku a management studuje spousta lidí, ale myslím, že s tím vždycky najdeš uplatnění. Co se týče volby konkrétní VŠ - proč sis teda vybírala výšku, o které kolují různé zvěsti? Já chodím na Ostravskou a o té také kolují zvěsti, ale myslím, že je to prostě pro to, že je to konkurence, já jsem tady spokojená, nevím jak by to ale bylo na jiných VŠ, to prostě zhodnotit nemůžu. Pokud je to státní škola, tak bych asi moc ty zvěsti neřešila.... poptala se přímo studentů. Pokud je to soukromá škola... tam to může být různé...
0 bodů
Host (13 bodů)
Kdybych měla říci svoji zkušenost, na ekonomii bych už asi nešla. Ekonomů je tak hrozné množství, že uplatnit se je těžké. Je jasné, že může mít člověk štěstí a uchytit se na dobrém místě. Na druhou stranu s tímto oborem můžete dělat hodně zaměstnání (ale pokud nebudete na vedoucí pozici, nemusí být dobře placená). Žurnalistika může být zajímavá a nabízí se i relativně dost práce, kterou lze vykonávat z domova :-). Také nemusí být tak jednotvárná jako eko. Co je ale důležité, dělat to, co Vás baví. Je minimum lidí, co dělají takovou práci, na kterou studovali :-). Brala bych podle pocitu, jaký ze školy máte (ať je to budova, lidi se kterými jste komunikovala např. na studijním oddělení atd.


Související témata

+2 bodů
12 odpovědí 217 zobrazení
0 bodů
7 odpovědí 73 zobrazení
+3 bodů
1 reakce 62 zobrazení
0 bodů
9 odpovědí 120 zobrazení
0 bodů
7 odpovědí 136 zobrazení
0 bodů
1 reakce 56 zobrazení
v kategorii Škola, příklady little_lili
0 bodů
3 odpovědí 38 zobrazení
+3 bodů
1 reakce 54 zobrazení


Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě
11.5k otázek

29.6k odpovědí

12.5k komentářů

1.4k reg. uživatelů
...