Jak si zvyknout na košile? - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<
0 bodů
101 zobrazení
v kategorii Móda, oblečení Host (1 bodů)
Jdu na hotelovou školu s povinným dress codem. Košile, kravata, kalhoty, vesta. Jak si mám zvyknout tohle nosit každý den, od rána do večera, úplně se rozloučit s jeansy a tričkama, a jak u toho nevypadat jako nemotornej *****?

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

3 reakce

+3 bodů
wolfik
Chodím také na hotelovou školu, kde máme povinný dress code (shodou okolností stejný, o jakém se bavíš Ty), a jako bonus bydlím v domově mládeže (ne v domově dětí, ale v tom, kterému se běžně říká "intr"). Jsem v prvním ročníku, každý týden jedu v pátek domů a neděli zpět na domov. Původně jsem se také bál, i když jsem s formálním oblečením již nějakou zkušenost měl, že budu mít s dress codem nějaké problémy, že se v něm nebudu moci hýbat, že se v něm nebudu cítit pohodlně a bude mi nepříjemný, není však důvod se obávat. ;) Oproti saku je vesta skvělá a hýbat se v ní dá naprosto jednoduše, musí se však zvolit správný materiál a střih všeho.

Nechápu, z jakého důvodu se chceš rozloučit s jeansy a tričky. Pokud na Tebe netlačí rodiče, abys nosil pouze školní oblečení, což mi přijde jako nesmysl, budeš stále moci jeansy a trička nosit. Před školou, po škole a o víkendech není způsob, jak by mohla škola způsob tvého oblékání ovlivnit. I když je pravda, že třeba já už se neformálního oblečení vzdal, a to naprosto dobrovolně. Místo toho, abych měl na každý den košili a tričko, mám jen košili, na celý týden mi tak vystačí jeden malý batoh.

Určitě se neboj, společenské oblečení je úplně stejně pohodlné, jako to neformální, a třeba stejně, jako já, přestaneš neformální oblečení nosit úplně. Nemusíš si ale nijak zvykat. Jestli máš opravdu takové obavy, vezmi si zítra do školy společenskou košili a vyzkoušej si to - uvidíš, že to nebude žádný problém. :-) A na případné posměvačné spolužáky se vykašli, určitě se za tebou otočí nejedna spolužačka. ;-)
Host (1 bodů)
Takže ty už kvůli škole vůbec nenosíš nic jiného než košile? I o víkendech a tak? A na intru je taky musíte nosit nebo ne? Já tam právě taky pudu.

Co když mám jenom košile, co jsou mi u krku těsný, jak je mám nosit do školy??
wolfik
Přesně tak, už nenosím nic jiného, než košile. O víkendu, na domově, ve škole, v kině. Tričko si beru jen, když jdu třeba do lesa, nebo někam jinam, kde bych se ušpinil. Povinné je ale máme pouze ve škole, na domově jen ráno. I tak je ale hodně lidí nosí celou dobu, protože se nechtějí převlékat a je zbytečné prát navíc trička. Vyšší ročníky navíc často mívají brigádu, takže jen po škole vymění kravatu za motýlka a jdou pracovat. Jestli je Ti košile u krku těsná, tak je ti buď malá, nebo nejsi zvyklý na límec kolem krku. S tím jsem měl také problémy. Košile by měla vizuálně sedět přesně na krk, nesmí být mezi krkem a límcem žádná viditelná mezera, ale musíš být schopný strčit mezi límec a krk dva prsty. Pokud je tam strčíš, prostě košili nos celý den, uvidíš, že si zvykneš. Držím palce. :-)

Mimochodem, kam jsi říkal, že jdeš na školu?
Host (1 bodů)
Mam dvě bílý košile... a jsou mi kolem krku obě těsné, i když tam strčím dva prsty, ne že by mě to nějak škrtilo, ale cítím prostě že mám kolem krku zapnutý límec.. Zkusím dneska teda zůstat v košili.. ty školy jsou hotelovka v  Poděbradech a soukromá hotelovka v Mostě
wolfik
Řekl bych, že pocit zapnutého límce je správný, pokud máš zapnutý límec. ;-) Určitě v košili dnes zůstat zkus. Uvidíš, že na to, že ji nosíš, po pár minutách úplně zapomeneš. Potom zkus trochu stupňovat, možná ti bude ze začátku nepříjemná i zastrčená košile nebo stažená kravata.

Jak už jsem psal v mé původní odpovědi, popsal jsi můj dress code. Chodím právě na Soukromou hotelovou školu v Mostě, v Poděbradech mám přátele. Kdybys tedy chtěl ještě něco vědět, neváhej se ozvat. ;-)
Host (1 bodů)
Asi máš pravdu :D Košili jsem si oblíknul a mám ji na sobě, je to hodně nezvyk, teď si vlastně nedovedu představit, že bych k tomu měl ještě kalhoty, kravatu a vestu a byl v tom od rána do noci.. Jestli na to máš čas můžeš mi napsat, jaký jsou tam ještě pravidla kromě toho, že to oblečení musím mít na sobě?? Pak ho zkusím celej nosit a naučit se v tom chodit.. btw je normální že nemůžu v té košili zvednout ruce?
wolfik
Určitě si zvykneš během pár minut. Košile je úplně normální oblečení, stejně jako ten zbytek.

Pravidla jsou dána školním řádem, jestli chceš, můžeš si ho pročíst. Hned na začátku je klauzule "Žáci jsou povinni chovat se podle pravidel slušnosti a respektovat pokyny pedagogů a ostatních pracovníků školy," která dává prostor nepsaným pravidlům, která stejně musíš dodržovat. Co se oblečení týče, musíš mít zapnutý límec u košile, košili musíš mít zastrčenou do kalhot, kalhoty musíš mít stažené opaskem, kravatu musíš mít dostatečně staženou (aby ti neplandala, učitel je schopný Tě napomenout). Vlasy musíš mít krátké, nepsaným pravidlem je, že se nedotýkají límce košile, brojí se tu proti štětcům. Osobně jsem v září začal nosit krátkého ježka. Musíš být oholený, neupravené strniště tu netolerují. Na domově se už na oblečení nijak nehledí a jak jsem říkal, můžeš si vzít tričko a tepláky, já ale z praktických důvodů chodím ve školním oblečení. Jo a na praxe či soutěže je povinná vesta a motýlek, pokud organizátor nebo zaměstnavatel neřekne jinak.

Dej pak vědět, jak ses cítil v košili. ;-)
Host (1 bodů)
Fakt jsi měl pravdu, zvyknul jsem si po chvíli, teď už mi to ani nepřijde.. najdu si nějakou příležitost, ať to vyzkouším komplet
Host (1 bodů)
Je normální že nemůžu zvednout ruce v té košili?
wolfik
Ano, je to normální. Může za to samotná košile a pak také fakt, že je zastrčená do kalhot.
Host (1 bodů)
Jojo, asi to bude i tou košílí i tím že ji mám zastrčenou v kalhotech. Ale dost se mi mačká a když jsem ji vytáhnul z těch kalhot tak byla zmuchlaná úplně strašně.. dá se tomu nějak bránit nebo je to těma jeansama a v těch společenských kalhotech to dělat nebude??
wolfik
Moc se omlouvám za pozdní reakci, škola mne zaměstnala. :-) Mačkání je normální jev, kterého si nikdo u zastrčené košile nevšimne, takže jediná rada je mít ji stále zastrčenou. ;-) Teoreticky by sis ji mohl naškrobit, ale asi by ti to nebylo příliš pohodlné. Jak si zatím zvykáš?

Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38


+1 bodů
Domácí (4.3k bodů)
Právě tím, že to budeš nosit. Brzy si zvykneš a nepříjde to to. Osobně nosím trička jen vyjímečně. I doma nosím výhradně košile. Chodí se v nich lépe, Když si zvykneš, více ti vyhovují.
Host (1 bodů)
Upraveno
Takže mám prostě už teď všude začít nosit košile? A pak i kravatu a vestu?
Domácí (4.3k bodů)
Máš ještě čas. Škola začíná až 1, září. Zvykneš si během pár dnů, obzvláště když tak budou chodit všichni okolo.
Host (1 bodů)
Během pár dnů, takže pár dnů před zářím? Když budu jako ***** vypadat první den, zapamatujou si to...
+1 bodů
Registrovaný (138 bodů)
"Vybral sis školu i s jejími pravidly, dobrovolně a bez nátlaku? Byly ti známy všechny okolnosti io dress code? Vědomě a dobrovolně si si vybral tento způsob života a obživy nejen ve škole ale i později v práci?
Pokud odpověď na tyto otázky je kladná, tak není, co řešit.
Vcházíte do společného stavu, jako škola a její žák, na dobu stanovenou vyučovacím procesem se všemi právy a povinnostmi."

Pokud máš pocit, že nosit kalhoty a košili, být "škrcen" kravatou, nosit vestu, sako, místo ležérního pracovního oblečení amerických honáků krav, je těžké a nesnesitelné, začni si pomalu zvykat na krutou hru života. Už nyní přejdi na kalhoty a košile, polobotky, dokud není tak horko a ukaž sobě a národu, že v tobě něco je.
Ta nenositelnost takového oblečení je jen v tobě, ve tvém vědomí a po prvních krocích na veřejnosti a odvážných pohledech dívek národa českého, ztratíš ten nepříjemný pocit života ve společenském oblečení, který máš teď.
Připrav se na své vítězství nad sebou a buď sebou samým.
Host (1 bodů)
Vybral jsem si školu dobrovolně, se všemi jejími pravidly, dobrovlně a bez nátlaku, ale o dress codu jsem toho zase tolik nevěděl (informace o něm jsou dobře skrytý). Na krutou hru života si ale zvykám, už se snažím nosit košile, na kalhoty a polobotky a kravaty nevím, jestli ve škole přejdu, ale o prázdninách možná?


Související témata

0 bodů
1 reakce 611 zobrazení
0 bodů
7 odpovědí 59 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 61 zobrazení
+2 bodů
2 odpovědí 93 zobrazení
0 bodů
1 reakce 85 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 31 zobrazení


Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě
11.4k otázek

29.4k odpovědí

12.5k komentářů

1.3k reg. uživatelů
...