Koronavirus donutil lidi jednat. Pořizují si úsporná opatření - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<


Koronavirus donutil lidi jednat. Pořizují si úsporná opatřeníNový typ onemocnění, který se prohnal Českou republikou jako vlna tsunami, napáchal řadu škod. je však třeba také konstatovat, že i koronavirus byl pro něco dobrý, i když to tak na první pohled nevypadá. Nový typ onemocnění byl pozitivní v tom, že lidé konečně dohnali veškeré resty, které měli. Začali více číst, rekonstruovali domácnosti, konečně se vrhli do jarního úklidu, který tak dlouho odkládali. A kromě toho začali řešit úsporná opatření, na které se vztahuje dotace z programu Nová zelená úsporám.

Pod úspornými opatřeními najdeme zařízení, která razantně snižují energetickou náročnost rodinného domu. Jelikož takový dům s úspornými opatřeními tak nezatěžuje přírodu a planetu obecně, vztahuje se na ně dotace, která se může dostat klidně až na padesát procent způsobilých nákladů. A to už nejsou zanedbatelné sumy peněz.

Eviduje se dvojnásobné množství podaných žádostí

Zájem o úsporná opatření a o dotace z programu Nová zelená úsporám však začal strmě růst už letos v lednu. Zájem se však nijak nezpomalil ani ve chvíli, kdy i u nás propukla pandemie, která se posléze dostala do celého světa. Ministerstvo životního prostředí České republiky už od letošního ledna eviduje dvojnásobné množství podaných žádostí, v nichž se žádá o získání dotace. Jedná se o dvojnásobné množství podaných žádostí v porovnání se stejným obdobím loňského roku.

Hitem jsou především solární panely

Energetické společnosti jenom potvrzují, že roste zájem o úsporná opatření. Zejména pak roste zájem o fotovoltaické elektrárny s dotací, které se umísťují nejčastěji na střechu rodinného domu. Na rostoucím zájmu o solární panely se pravděpodobně podepisuje i skutečnost, že je možné získat dotaci ve výši až 150 tisíc korun, ale také fakt, že během koronaviru ceny solárních elektráren výrazně poklesly.Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě
11.5k otázek

29.6k odpovědí

12.5k komentářů

116k reg. uživatelů
...