Jak vybrat rolety do oken? - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<


Jak vybrat rolety do oken?Venkovní rolety do okna je možné ovládat ručně nebo pomocí elektromotorku. Předokenní rolety jsou jeden z nejlepších a nejefektivnějších způsobů venkovního stínění domů i bytů.

Předokenní rolety jsou vhodnou ochranou proti slunci, ale i jako zábranu před únikem tepla skrze okenní otvory. V létě efektivně zabraňují přehřívání interiéru, v zimě jsou dobrou tepelnou izolací. Dochází k úspoře nákladů za klimatizaci a vytápění.

Soukromí, bezpečnost a klid

Výhodou venkovních rolet je zvýšení bezpečnosti objektu. Roletu lze opatřit závěsy, které ve spojení s motorickým ovládáním zabrání nadzvednutí pancíře a vniknutí do domu či bytu. Rolety snižují hlučnost z okolí a zajistí vám klid na práci i klidný spánek. Předokenní rolety jsou pevné a pomáhají při zaizolování objektu. Prodlužují životnost samotných oken. Předokenní rolety u hliníkovým oken, které díky kovu o něco hůře izolují, představují dobrého pomocníka. Používají se i na dřevěná a plastová okna. Chrání je proti povětrnostním vlivům a silnému slunečnímu záření. Prodlouží životnost i u okenních rámů. Lze si pořídit i roletu na střešní okna.

Snadné ovládání

Ovládání oken pomocí elektromotoru se vám bude líbit. Venkovní roleta se dá ovládat i pomocí chytrého telefonu. Dálkovém ovladači zmáčknete tlačítko a nastavíte předokenní rolety do vytoužené polohy. Lze použít i časovač, díky němuž se lamely samy ovládají. Lze je také programovat pomocí čidla pro reakci na počasí nebo je ovládat i manuálně.

Římské rolety

Jde o typ rolet, kde se látka v pravidelných ohybech skládá. Římská roleta je k dispozici v transparentní i zatemňující látce. Standardní ovládání římské rolety probíhá pomocí řetízku. Jinou možností je elektromotor Somfy. Výhodou římských rolet je možnost praní materiálů. Látka je k mechanismu rolet uchycena suchým zipem, proto ji lze snadno sundat a vyprat. Pokud si myslíte, že není římská roleta to pravé řešení, je spousta dalších možností zastínění vašeho interiéru.Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě
11.5k otázek

29.6k odpovědí

12.5k komentářů

116k reg. uživatelů
...