Zábavní pyrotechnika je něco, co nesmí chybět při mnoha životních událostech. Bohužel po ní saháme pouze v okamžiku, kdy oslavujeme příchod nového roku a naopak odchod toho starého. Jenže i když to tak Číňané před lety dělali (že ohňostrojem zaháněli zlé síly v tomto období a zajišťovali si tím štěstí a blahobyt pro další rok), nyní se může světelná paráda rozprsknout na nebi při vícero okamžicích.
Jedním takovým okamžikem jsou zásnuby, ke kterým většinou dochází opravdu jenom jednou za život. Proč tedy takový den neudělat něčím či nějak výjimečný? Ted spíše - ještě výjimečnější? I když se řekne to životní „ano”, je to výjimečnost sama o sobě, na druhou stranu když se v tom okamžiku rozprskne ohňostroj nebo bude naopak takovou pomyslnou předehrou, umocní se tím kouzlo okamžiku.
Ohňostroj nemusí být nijak velký. I v menším rozhraní může udělat opravdu velkou parádu. Toto je jenom na vás a na vašich finančních možnostech, případně se bude velikost ohňostroje odrážet od toho, kde budete svou vyvolenou o ruku žádat.
Dalším skvělým okamžikem, kdy může dojít k výbuchu ohňostroje, je bezesporu také narození dítěte. I když ano, člověk by měl nového člena rodiny spíše zapít, ale i tato forma oslavy nového života se vítá. Zejména pokud jste vy nebo vaše okolí do poslední chvilky netušili, jakého pohlaví miminko je. V takovém případě může být podívaná na nebesích v barvě daného pohlaví a tajemství tím pádem bude vyřčeno. Případně podle barvy dýmovnice se předpokládalo, jestli to bude kluk nebo holka.
A samozřejmě nesmíme zapomenout na narozeniny. Každoroční oslavy by měly být velkolepé, protože dané narozeniny slavíte opravdu jenom jednou za život. Proč (alespoň při životním jubileu) neposlat k nebi pár rachejtlí?
Opět se nikde nepíše, že by takový ohňostroj měl být srdcervoucí a dlouhotrvající. Stačí pár petard. I to umocní slavnostní okamžik a dá mu pomyslnou třešničku.