Přemýšlíte o zateplení šikmé střechy nebo domu nebo průmyslového objektu? Poradíme, jaké možnosti nabízí foukaná izolace. Jak se na tuto metodu připravit a proč se jedná o velmi oblíbenou formu izolace?
Jedna z největších výhod foukané izolace je její rychlá a efektivní realizace. Opravdu zde odpadá nekonečná potřeba přesunovat těžké balíky s izolačním materiálem, který bylo nutno skladovat. Navíc při této metodě nevzniká žádný odpad a vy tak platíte pouze za množství, které je u vás skutečně použito. A jak dlouho to všechno trvá? Pouhé 2 hodiny. U velkých prostor je vše hotovo během jednoho odpoledne.
Rychlost, s jakou bude vše hotovo, vás opravdu překvapí. Foukaná izolace se používá i do těžko přístupných prostor, do starších domů, do půdních prostor a dutin v konstrukcích. Zde byste při klasické formě izolace potřebovali realizovat celou řadu přípravných prací a provádět stavební úpravy. U foukané izolace se pouze vytvoří malý otvor pro aplikaci izolace, není třeba vůbec žádných stavebních úprav.
Zatímco u klasické formy izolace dochází chtě nechtě ke vzniku mezer mezi jednotlivými kusy izolace, u foukané izolace tento vznik mezer a následných tepelných mostů opravdu nehrozí. Zateplení je lehké, pevné a kompaktní. Navíc je díky minerální vatě zajištěna i dostatečná protipožární ochrana, materiál totiž hoří až při teplotě 2000 stupňů Celsia.
A jaké je vlastně složení minerální vaty? Jedná se o směs, kde je použitý drcený čedič nebo křemen. Jeho anorganický původ je tak nejen zárukou nehořlavosti, ale vyznačuje se také objemovou i tvarovou stálostí. Časem se izolace nijak nedeformuje, takže nedochází ke ztrátě účinnosti ani po mnoha letech. Minerální vata do sebe nenasává vodu a je také odolná vůči plísním a hlodavcům.