I když praní prádla nepatří k našim nejoblíbenějším aktivitám, je opravdu zapotřebí. Přece jen nikdo nechce neustále utrácet za oblečení, když si ho může vyprat a chodit v tom, co už má dlouho pořízené, že ano. Jenže při praní prádla se dopouštíme řady chyb, což stojí život našeho oblíbeného oblečení. V čem konkrétně chybujeme, co nás stojí naše oblíbené kousky v šatníku?
Klíčem k čistému a voňavému prádlu (často i ekologickému nebo pro děti) je bezesporu kvalitní prací prostředek. Bohužel se stává, že už v tomto prvním bodě velice chybujeme. Volíme nevhodné prací prostředky, které nevyhovují našim požadavkům ani prádlu, které se chystáme naházet do bubnu pračky.
Při výběru profesionálních pracích prostředků si dávejte pozor hlavně jejich složení. Prací gel nebo tradiční prášek by neměl obsahovat ani alergeny, ani bělidla. Ta mohou poškodit naši pokožku a způsobit i alergické reakce, kterých se poté zbavujete pouze stěží.
V souvislosti s pracími prostředky se nabízí ještě jedna chyba, která také stojí naše prádlo svěžest a hebkost. A tím je nevhodné dávkování. Údaje uvedené na krabici nejsou uvedené pro legraci, spíše naopak - mají svůj účel, který bychom měli respektovat.
Je zapotřebí si uvědomit, že především nadmíra pracího prostředku ohrožuje nejen prádlo a jeho životnost, ale také pračku jako takovou. Ta se poté velmi snadno ucpe.
Přijde vám, že vaše prádlo není dostatečně čisté po vytažení z bubnu pračky? Důvodem možná bylo to, že jste se do ní snažili nacpat co nejvíce oblečení, co se do bubnu vešlo. Jenže pračka se nikdy nemá plnit úplně. Má být spíše jen do tří čtvrtin plná, někdy i méně.
Pokud je pračka přeplněná, obsah se nedokáže ani vyprat, ale ani vyždímat, což následně vede k poškození oblečení, ale opět i k poškození spotřebiče jako takového.