Chcete si domů pořídit opravdu kvalitní sekačku, se kterou by šla práce od ruky? Se zahradními nůžkami trávník stříhat nemůžete, to by bylo mrhání časem, ale co zvolit takovou robotickou verzi? S ní naopak dojde k maximální úspoře času, nemyslíte?
Robotické zahradní sekačky se stávají hitem posledních let stejně jako jim velmi podobné vysavače. Pokud nepatříte k lidem, kteří mají sekání trávy jako koníček, pak vás možná jejich koupě opravdu láká. Nabízí se však otázka, jestli vůbec stojí za to.
Hlavní předností tohoto typu sekačky je, že pracuje naprosto samostatně, bez nutnosti jakékoli obsluhy. Pokud máte opravdu jen hrstku volného času, který si chcete užít jinak než ustavičným sečením, je pro vás robotický parťák skutečně skvělou investicí.
Na úplném začátku je však provést několik věcí, a to konkrétně instalaci obvodového drátu, který bude sekačce říkat, kam může a kam už nesmí. I když se to nyní zdá být jako náročný nebo zbytečně zdlouhavý krok, ve skutečnosti je to opravdu rychlá, velmi jednoduchá záležitost, kterou za vás může udělat profesionál z odborného servisu.
Po stanovených jakýchsi pravidel se robotická sekačka může ihned pustit do práce. Udržuje trávník opravdu perfektně posekaný, což pozitivním způsobem ovlivňuje jeho růst. Tráva nemá šanci růst do stran, naopak roste neustále vzhůru a tím se krásně zahušťuje.
Samozřejmě se robotická sekačka nehodí úplně kamkoliv. Jsou místa, kam stačí jiné a levnější alternativy. Například pokud jednou za čas posečete dlouho neudržovaný terén, zvolte raději benzínovou nebo elektrickou alternativu.
I když se najdou sekačky, které díky svému výkonu hravě zvládnou posekat i spadané šišky nebo větvičky, většina si s nimi nedokáže poradit.